В умовах реформування освіти особливої актуальності набуває питання організації методичного супроводу професійного розвитку педагога. Супровід охоплює допомогу і підтримку, передбачає не вирішення завдань замість педагога, а стимулює його самостійність у їхньому вирішенні. Професійний розвиток педагога, його організаційно-методичний супровід у професійній діяльності потребують змін у цільовому, змістовому і технологічному аспектах у системі методичної роботи.

Завдання методичного супроводу: – розвиток професійної компетентності, вироблення нових способів і прийомів професійної діяльності; – засвоєння нових знань, удосконалення умінь в усіх видах професійної діяльності; – розвиток у педагога здатності бути суб’єктом професійного розвитку; – розширення і реструктуризацію знань під впливом здобутої нової інформації. Для залучення усіх викладачів коледжу до системи безперервної освіти, надання їм реальної, дієвої допомоги під час розвитку професійної майстерності було створено дієву систему методичної роботи.

Методична система Бориславського фахового медичного коледжу не лише формує фонд з досвіду педагогічної майстерності, спрямованої на вдосконалення знань, умінь і навичок педагога, а й створює умови для реалізації його особистісних функцій, для підвищення рівня професійно-особистісного саморозвитку, готовності до інновацій, створення індивідуально-авторської педагогічної або методичної систем. Тому головне в роботі нашого коледжу – надання реальної, дієвої допомоги викладачам під час розвитку їхньої майстерності як сукупності професійних знань, умінь і навичок. Одним із ключових компонентів, що складають формулу нової освіти, є новий зміст освіти, орієнтований на формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості в суспільстві. Основу перед вищої освіти становить педагогіка партнерства, доброчесності, компетентностей, врахування індивідуальних здібностей студентів.