Комунальний заклад Львівської обласної ради «Бориславський фаховий медичний коледж» – навчальний заклад з багатою історією та славними традиціями. Ця історія бере свій початок 14.11.1946 року, коли за Постановою Ради Міністрів України № 1924 була заснована Школа медичних сестер. А вже 24.06.1954 р. згідно Наказу Міністерства охорони здоров’я УРСР вона була реорганізована в Бориславське медичне училище. На підставі Наказу МОЗ України за № 8.01-13/1571 від 26.07.07 р., рішенням Львівської обласної ради від 26.02.2008 року № 475 Бориславському медичному училищу шляхом реорганізації надано статус коледжу.
Розпочавши свою історію, коледж пройшов славний шлях становлення. За ці роки він виріс і став визначним навчальним та виховним осередком з розвиненою матеріально-технічною базою та інфраструктурою.
Медичний коледж за роки свого існування переконливо довів своє вміння жити потребами народу та країни. Сьогодні – це сучасний навчальний заклад, в освітньому процесі якого використовуються новітні досягнення інформаційних, педагогічних та медичних технологій.
Підготовка фахових молодших бакалаврів ведеться за напрямом «Охорона здоров’я» спеціальністю 223 Медсестринство та освітньо-професійними програмами «Лікувальна справа», «Сестринська справа» ( на базі базової середньої освіти) та «Акушерська справа» (на базі повної загальної середньої освіти).
Освітньо-виховний процес забезпечують 70 висококваліфікованих штатних викладачів. Серед них : викладачі з вищою атестаційною категорією – 10 осіб, викладачі-методисти – 43 особи, які активно впроваджують у процес сучасні методи і форми навчання, вдосконалюють методичне забезпечення освітніх компонентів, впроваджують особисті методики. Ряд викладачів є авторами навчальних підручників та посібників, розробниками навчальних програм.
Фаховий коледж сьогодні – це навчальні корпуси із сучасними навчальними кабінетами і лабораторіями, доступом до мережі Іnternet, спортивні та актова зали, бібліотека з читальним залом. Здобувачі освіти також мають змогу практикуватися в навчальних кабінетах, розташованих в лікувально-профілактичних закладах міста. Кабінети і лабораторії забезпечені сучасними тренажерами, фантомами, предметами догляду за пацієнтами, медичним інструментарієм. Книжковий фонд бібліотеки складає понад 34 тисячі україномовних примірників, з них посібників, підручників 21709 екземплярів та додаткової медичної літератури – 4700 примірників.
В коледжі працюють студентські об’єднання «Правознавець», клуби «Берегиня», «Мій рідний край Бойківщина», школа народознавства (музей народного побуту), вокальний гурток, «Фітнес і здоров’я».
Метою всієї діяльності колективу навчального закладу є якісний кінцевий результат у підготовці майбутніх медиків, їх фаховість та людські цінності. Яскравою тенденцією є те, що багато наших випускників, після закінчення медичних університетів, набувши досвіду, ставши хорошими спеціалістами, повертаються працювати у свою Alma mater викладачами. Значна кількість випускників коледжу стали відомими особистостями в Україні та за її межами.
Все це стало можливим завдяки злагодженій роботі колективу викладачів-однодумців, постійному творчому пошуку, що забезпечує сталий розвиток навчального закладу і дає можливість зберігати і примножувати педагогічні традиції.

